خانه » خبر » Windows 10 Cloud سلاح مایکروسافت برای مقابله با Chrome OS

Windows 10 Cloud سلاح مایکروسافت برای مقابله با Chrome OS

در سال های گذشته شرکت مایکروسافت تلاش بسیار زیادی به منظور جلوگیری از افزایش محبوبیت سیستم عامل وب محور شرکت گوگل موسوم به Chrome OS نزد تولید کنندگان رایانه ها کرده است و البته از سوی دیگر رقابت بسیار نزدیکی با تبلت های iPad شرکت اپل دارد و همواره با ارائه تبلت های Surface Pro انتخاب بسیار جذابی را پیش روی کاربران قرار داده است. با وجود آن که سیستم عامل  Windows RT یک شکست تجاری کامل برای این شرکت بود، سیستم عامل  Windows 8.1 نیز هیچ گاه به انتخاب نخست کاربران تبدیل نشد و حال نوبت به دیگر تلاش این شرکت موسوم به Windows 10 Cloud رسیده است که نسخه سبک تر از سیستم عامل محبوب رایانه ها به شمار می رود.

در گزارش اخیر که توسط خبرگزاری ZDNet منتشر شده است، در جدیدترین نسخه های آزمایشی سیستم عامل ویندوز ۱۰ نشانه هایی از وجود نسخه ساده تر این سیستم عامل یافت شده است. گفتنی است این نسخه ساده تر یا به عبارت دیگر Windows 10 Cloud تمام تمرکز خود را بر روی نرم افزارهای Universal مایکروسافت و اجرای آن ها از طریق فروشگاه Windows Store گذاشته است.

گفتنی است سیستم عامل Windows 10 Cloud به ویژه برای کاربران Chrome OS جذاب خواهد بود و مایکروسافت قصد دارد تا حد ممکن هزینه طراحی این سیستم عامل را کاهش دهد تا بتواند آن را به صورت رایگان یا با هزینه ای بسیار اندک در اختیار کاربران قرار دهد.

با این وجود تاریخ عرضه نسخه وب محور سیستم عامل ویندوز ۱۰ همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد، اما انتظار می رود در به روز رسانی Creators این سیستم عامل که در ماه آوریل آینده ارائه می شود، اطلاعات بیشتری از سیستم عامل Windows 10 Cloud ارائه شود. البته عرضه نسخه نهایی این سیستم عامل همزمان با عرضه دومین به روز رسانی بزرگ ویندوز ۱۰ که در شش ماهه دوم سال ۲۰۱۷ میلادی ارائه می شود، محتمل به نظر می رسد.

مایکروسافت هیچ اطلاعاتی را از نسخه سبک تر سیستم عامل ویندوز ۱۰ را به صورت عمومی منتشر نکرده است، اما نحوه نامگذاری آن به معنای استفاده از فناوری پردازش ابری نخواهد بود و تصور می شود این شرکت برخی ویژگی های کلیدی سیستم عامل را به صورت پیش فرض به همراه آن ارائه کند تا کاربران بتوانند همچنان بدون نیاز به اینترنت به اکوسیستم ویندوز ۱۰ دسترسی داشته باشند. از سوی دیگر این شرکت ماه گذشته عنوان کرد قصد دارد نسخه دسکتاپ نرم افزارهای ویندوز را بر روی پردازنده های همراه ARM ارائه کند، بنابراین چنانچه مایکروسافت بخواهد محصول جدید خود را بر روی چیپ ست هایی که از پردازنده های  ARM بهره می برند ارائه کند، سیستم عامل Windows 10 Cloud به خوبی می تواند از این ویژگی استفاده کند.

مطالب دیگر

معرفی چیپ ست Helio P25 از سوی مدیاتک

شرکت مدیاتک ساعاتی پیش آخرین عضو خانواده چیپ ست های Helio P را معرفی کرد. …