خانه » خبر » اخبار » پلتفرم Daydream VR در دسترس تمام توسعه دهندگان

پلتفرم Daydream VR در دسترس تمام توسعه دهندگان

کمتر از یکسال پیش شرکت گوگل پلتفرم واقعیت مجازی خود موسوم به Daydream که جایگزین Cardboard شده بود را معرفی کرد. گفتنی است سیستم عامل Android N به خوبی از فناوری واقعیت مجازی و Daydream VR توسط کنترلرهای حرکتی پشتیبانی می کند.

در نمایشگاه CES برخی از تلفن های همراه که از فناوری واقعیت مجازی گوگل پشتیبانی می کنند معرفی شدند که از میان آن ها می توان به تلفن همراه  Mate 9 شرکت هواوی، Zenfone AR شرکت ایسوس و Axon 7 شرکت ZTE اشاره کرد. این محصولات علاوه بر پشتیبانی از پلتفرم Daydream VR از هدست واقعیت مجازی شرکت گوگل موسوم به Daydream View نیز پشتیبانی می کنند.

حال ساعاتی پیش شرکت گوگل عنوان کرد، پلتفرم واقعیت مجازی این شرکت در دسترس تمام توسعه دهندگان قرار گرفته است و آن ها می توانند از هم اکنون به طراحی نرم افزارهای مد نظر خود بر روی فناروی واقعیت مجازی بپردازند. البته شرکت گوگل یک چارچوب بسیار مشخص را برای استفاده از این پلتفرم منتشر کرده است که تمام توسعه دهندگان ملزم به رعایت مفاد آن هستند.

شرکت گوگل در خصوص این چارچوب عنوان کرده است:

طراحی نرم افزار برای فناوری واقعیت مجازی به صورت مشخص با طراحی نرم افزار در سایر پلتفرم ها متفاوت است و دلیل اصلی آن نیز به سلامتی کاربران باز می گردد. چرا که ارائه یک نرم افزار که به خوبی بر روی این فناوری بهینه نشده است ممکن است باعث ایجاد حالت تهوع در کاربران شود و در تجربه کلی آن ها به شدت تأثیرگذار خواهد بود.

توسعه دهندگان باید از تجربه بسیار خوبی برخوردار باشند تا تعداد نرم افزارهای غیر بهینه به حداقل برسد. علاوه بر آن تمام نرم افزارها ملزم به استفاده از کنترلر های Daydream برای ارتباط با کاربران خواهند بود.

در نهایت باید گفت چنانچه به انتشار نرم افزار برای این پلتفرم علاقه دارید، پیشنهاد می شود با مراجعه به وب سایت گوگل دیگر الزامات و راهنمایی های این شرکت را بررسی کنید.

مطالب دیگر

CES 2017: کروم بوک Chromebook Flip C302CA، تعریف دوباره کروم بوک ها

روز به روز بر محبوبیت کروم بوک ها افزوده می شود و شرکت ایسوس نیز …