خانه » خبر » فراخوان ۱۰۱ هزار باتری توسط شرکت HP

فراخوان ۱۰۱ هزار باتری توسط شرکت HP

شرکت HP طی یک فراخوان از کاربران خود درخواست کرده است، ۱۰۱ هزار باتری لیتیوم-یونی را که در لپ تاپ های مختلف این شرکت به کار رفته بودند را به دلیل خطر آتش سوزی به این شرکت بازگردانند. گفتنی است این شرکت پیش از این در ماه ژوئن گذشته ۴۱ هزار باتری را فراخوان کرده بود.

کمیسیون تأمین امنیت مصرف کنندگان عنوان کرده است، این باتری ها بیش از اندازه گرم می شوند و ممکن است باعث ایجاد آتش سوزی و سوختگی کاربران شوند.

لازم به ذکر است این باتری ها در لپ تاپ هایی نظیر ProBook، ENVY، Compaq Presario و Pavilion که از مارس ۲۰۱۳ تا اکتبر ۲۰۱۶ به بازار عرضه شده اند، استفاده شده بود.

این کمیسیون همچنین به کاربران پیشنهاد کرده است باتری را از لپ تاپ ها جدا کنند و پس از آن برای دریافت جایگزین های رایگان با شرکت HP تماس بگیرند. البته کاربران می توانند تا زمان دریافت باتری های جدید با اتصال مستقیم به برق از لپ تاپ خود استفاده کنند.

شرکت HP یک وب سایت را برای دریافت باتری ها ایجاد کرده است و پیشنهاد می شود چنانچه از لپ تاپ های این شرکت استفاده می کنید، حتی اگر نام محصول شما در فهرست بالا ذکر نشده بود نیز، با مراجعه به این وب سایت از ایمن بودن محصول خود اطمینان حاصل کنید.

البته به نظر می رسد مشکل لپ تاپ های شرکت HP به بزرگی حوادث تلفن همراه Galaxy Note 5 سامسونگ که در نهایت منجر به پایان عمر آن شد نباشد و سخن گوی این شرکت در مصاحبه با خبرگزاری CNET عنوان کرده است، این باتری ها تنها در یک درصد لپ تاپ های شرکت HP به کار رفته است. اما گزارش حادثه اخیر که ضرر مالی هزار دلاری را به کاربر وارد کرد، بار دیگر شرایط را برای این شرکت دشوار کرده است.

در نهایت باید گفت این نخستین باری نیست که شرکت HP محصولات خود را بازمی گرداند و پیش از این در سال ۲۰۱۴ بیش از ۶ میلیون لپ تاپ را به دلیل گرمای بیش از حد از کاربران بازگرداند.

مطالب دیگر

معرفی چیپ ست Helio P25 از سوی مدیاتک

شرکت مدیاتک ساعاتی پیش آخرین عضو خانواده چیپ ست های Helio P را معرفی کرد. …