خانه » تیتر یک » پشتیبانی چیپ ست های اسنپ دراگون از ویندوز ۱۰

پشتیبانی چیپ ست های اسنپ دراگون از ویندوز ۱۰

دو شرکت کوالکام و مایکروسافت به منظور ارائه نسخه کامل ۳۲ بیتی سیستم عامل ویندوز ۱۰ بر روی معماری ARM همکاری نزدیکی خواهند داشت. گفتنی است به لطف نسل بعدی پردازنده های ARM که سال آینده ارائه خواهند شد چیپ ست های شرکت کوالکام می توانند بدون هیچ مشکلی سیستم عامل ویندوز را اجرا کنند.

در کنفرانس خبری WinHEC این دو شرکت به منظور معرفی همکاری خود، نرم افزار Photoshop شرکت Adobe را بر روی نسخه ۶۴ بیتی سیستم عامل ویندوز ۱۰ که توسط چیپ ست های اسنپ دراگون اجرا شده بود، را به نمایش گذاشتند.

البته این نخستین بار نیست که سیستم عامل ویندوز بر روی پردازنده های ARM اجرا می شود، با این حال نخستین تلاش ها برای دست یابی به این هدف با شکست روبرو شده بود. چرا که نرم افزارهای نسخه مخصوص پردازنده های ARM با نرم افزارهای استاندارد ۳۲ بیتی متفاوت بودند و توسعه دهندگان باید نرم افزارهای خود را مخصوص سیستم عامل Windows RT طراحی می کردند و این امر موجب عدم استقبال آن ها از این سیستم عامل شد.

البته چیپ ست های جدید به دلیل عدم استانداردسازی پردازنده های مختلف، باید به گونه ای طراحی شوند که از این ویژگی پشتیبانی کنند. با این حال شرکت کوالکام از این پس از پردازنده هایی استفاده خواهد کرد که بر اساس معماری X86 طراحی شده اند و به این دلیل می توان از نرم افزارهای desktop-class بر روی این چیپ ست ها بهره برد.

در نهایت باید گفت، با توجه به پیشرفت های شگفت انگیز چیپ ست های تلفن همراه در بخش های کارایی و مصرف انرژی باید دید نخستین چیپ ست شرکت کوالکام که از ویندوز ۱۰ پشتیبانی می کند چه زمانی وارد بازار خواهد ششد. البته برخی خبرگزاری ها عنوان کرده اند این چیپ ست ها در تلفن همراه جدید مایکروسافت موسوم به Surface Phone به کار خواهند رفت.

مطالب دیگر

۶ دلیل برای انتخاب سرفیس لپ تاپ

سرفیس لپ‌تاپ به دلیل طراحی بی‌نظیر و کارایی قدرتمند از خاص‌ترین لپ‌تاپ‌های دنیا است و از همان مفهوم طراحی سرفیس در ساختاربدنه استفاده می‌کند. دلایل انتخاب Surface Laptop را در این مطلب می‌خوانید.