خانه » تیتر یک » تأسیس Global VR Association توسط شرکت های بزرگ فناوری

تأسیس Global VR Association توسط شرکت های بزرگ فناوری

نام شرکت های فیسبوک ( Oculus )، HTC ( Vive )، گوگل ( Daydream )، سونی ( PS VR )، سامسونگ ( Gear VR ) و ایسر ( Starbreeze ) به تنهایی می تواند توجه علاقمندان به دنیای فناوری را به سوی خود جلب کند و حال این شرکت های قصد دارند یکی از بزرگ ترین همکاری های بین المللی در ارتباط با فناوری واقعیت مجازی را ایجاد کنند. تمام شرکت های بالا در زمینه این فناوری تلاش های بسیار زیادی داشته اند با این تفاوت که تلاش آن ها هم راستا نبوده است. از این رو این شرکت ها انجمن فناوری واقعیت مجازی جهانی Global VR Association یا GVRA تشکیل داده اند.

با این حال غیبت شرکت هایی نظیر مایکروسافت که اخیراً اطلاعات زیادی از هدست Holographic خود ارائه کرده است به همراه شرکت OSVR که توسط شرکت های Razer، Leap و Intel پشتیبانی می شود در کنار شرکت Valve که همکاری بسیار نزدیکی با شرکت HTC در توسعه هدست Vive داشته است، از نکات قابل تأمل این انجمن به شمار می رود.

گفتنی است ارائه یک رویکرد یک پارچه به منظور نظم دادن به فعالیت شرکت های مختلف در زمینه فناوری واقعیت مجازی مهم ترین هدف از ایجاد انجمن Global VR Association بوده است، چرا که عدم کارایی هر یک از زیر محصولات این شرکت ها می تواند در نهایت به کل صنعت واقعیت مجازی ضربه بزند. در مأموریت رسمی این انجمن آمده است: اعضای انجمن بهترین روش ها را توسعه و به اشتراک خواهند گذاشت، فعالیت های تحقیقاتی مشترک را انجام می دهند و جامعه جهانی واقعیت مجازی را به یکدیگر نزدیک تر خواهد کرد.

در نهایت باید گفت این انجمن دو عضو مختلف را شامل می شود. اعضای اسپانسر که بر روی تمام مسائل مرتبط با فناوری واقعیت مجازی حق رأی دارند و اعضای عادی که وظیفه تولید سخت افزار مورد تأیید انجمن GVRA را بر عهده خواهند داشت.

مطالب دیگر

۶ دلیل برای انتخاب سرفیس لپ تاپ

سرفیس لپ‌تاپ به دلیل طراحی بی‌نظیر و کارایی قدرتمند از خاص‌ترین لپ‌تاپ‌های دنیا است و از همان مفهوم طراحی سرفیس در ساختاربدنه استفاده می‌کند. دلایل انتخاب Surface Laptop را در این مطلب می‌خوانید.