خانه » خبر » CES 2017: لپ تاپ Mirabook، متفاوت ترین محصول نمایشگاه

CES 2017: لپ تاپ Mirabook، متفاوت ترین محصول نمایشگاه

قدرت پردازشی تلفن های همراه به اندازه ای پیشرفت کرده است، که هم اکنون می توان برخی از آن ها را همانند رایانه های شخصی قلمداد کرد. در نمایشگاه CES 2017 یک شرکت فرانسوی، لپ تاپی را معرفی کرده است که توان پردازشی خود را از تلفن همراه تأمین می کند. لپ تاپ Mirabook که توسط شرکت Miraxess ارائه شده است، فاقد قطعات سخت افزاری پردازشی است و صرفاً یک بدنه به همراه صفحه نمایش، صفحه کلید، Touchpad و البته باتری است.

اگرچه ایده چنین طرحی کاملاً جدید نیست و پیش از این پروژه Superbook که منابع مالی خود را از طریق Kickstarter تأمین کرده بود و همچنین Elite x3 شرکت HP نیز محصولات مشابهی به بازار ارائه کرده بودند.

این محصول از یک صفحه نمایش ۱۳.۳ اینچی با وضوح ّFull HD و بدنه آلومینیومی بهره می برد و مدت زمان شارژدهی باتری آن نیز ۲۴ ساعت عنوان شده است ( هرچند به ندرت می توان یک تلفن همراه در بازار یافت که مدت زمان شارژدهی آن ۲۴ ساعت به صورت استفاده مداوم باشد، بنابراین بیش از آن که مدت زمان شارژدهی لپ تاپ اهمیت داشته باشد، مدت زمان شارژدهی تلفن همراهی که وظیفه پردازش ها را بر عهده دارد، مطرح خواهد بود). هرچند این باتری قابلیت شارژ باتری تلفن همراه را نیز خواهد داشت، بنابراین مشکل ذکر شده، کمتر رخ خواهد داد.

kbza89zghatmfa59cruvje-650-80

گفتنی است لپ تاپ Mirabook از ویژگی Continuum ویندوز ۱۰ مایکروسافت یا Andromium اندروید گوگل بهره می برد که رابط کاربری آن ها مشابه نسخه های دسکتاپی سیستم عامل ها است.

درگاه USB-C، خروجی HDMI، ورودی کارت حافظه SD و بلندگوهای با کیفیت ( حداقل با کیفیت تر از بلندگوهای به کار رفته در تلفن همراه ) سایر ویژگی های قابل ذکر این لپ تاپ به شمار می روند.

مهم ترین هدف ارائه چنین محصولاتی، عرضه لپ تاپ های ارزان قیمت است چرا که تلفن های همراه کاربران وظیفه پردازش ها را بر عهده خواهند داشت و این امر قیمت نهایی لپ تاپ ها را کاهش می دهد. با این حال به نظر می رسد لپ تاپ Mirabook در این بخش چندان موفق عمل نکرده است چرا که قیمت آن ۴۳۰ دلار تعیین شده است، که نسبت به قیمت ۱۰۰ دلاری لپ تاپ Superbook که پیش از این به آن اشاره کردیم بسیار گران تر است و این امر مطمئناً در موفقیت آن تأثیرگذار خواهد بود. گفتنی است با این قیمت می توان کروم بوک های بسیار با کیفیتی را خریداری کرد، که نیازی به تلفن های همراه نیز ندارد.

مطالب دیگر

تولید تلفن های همراه iPhone در کشور هند

سرانجام خبری که بسیاری از طرفداران محصولات شرکت اپل منتظر آن بودند به صورت رسمی …