خانه » خبر » HomeHub ویندوز ۱۰ در برابر Echo آمازون و Home گوگل

HomeHub ویندوز ۱۰ در برابر Echo آمازون و Home گوگل

شرکت مایکروسافت قصد دارد در به روز رسانی های بعدی سیستم عامل ویندوز ۱۰ ویژگی HomeHub را نیز به آن اضافه نماید و به این ترتیب با محصولاتی نظیر Echo آمازون و Home گوگل رقابت کند. منابع خبری نزدیک به مایکروسافت عنوان کرده اند این پروژه هم اکنون در مرحله برنامه ریزی قرار دارد و انتظار می رود این شرکت در سال ۲۰۱۸ میلادی از ویژگی HomeHub ویندوز ۱۰ رونمایی کند. بنابراین این ویژگی در به روز رسانی بزرگ بعدی این سیستم عامل موسوم به Creators حضور نخواهد داشت.

بر اساس گزارش های خبرگزاری Windows Central شرکت مایکروسافت قصد دارد با این ویژگی با محصولات محصولات مشابه Home و Echo شرکت های گوگل و آمازون وارد رقابت شود و البته از آن جایی که ویژگی HomeHub بر روی هر رایانه شخصی، تلفن همراه، تبلت و کنسول Xbox One که از دستیار صوتی Cortana استفاده می کند ارائه خواهد شد، انتظار می رود در نهایت محصول مایکروسافت بسیار فراگیر تر و موفق تر از دو رقیب خود شود. البته پیش از این انتظار می رفت شرکت مایکروسافت نیز همانند دو رقیب خود این ویژگی را در درون یک بلندگوی سخت افزاری قرار دهد، با این حال رویکرد اخیر این شرکت برای ارئه نرم افزاری آن می تواند بزرگ ترین مزیت ویژگی HomeHub باشد.

گفتنی است مهم ترین ویژگی HomeHub فراهم کردن یک محیط خانوادگی در رایانه ها است. شرکت مایکروسافت تاکنون روش های متفاوتی را به منظور دستیابی به این هدف امتحان کرده است که از میان آن ها می توان به حساب های کاربری جداگانه برای اعضای خانواده، نظارت بر حریم خصوصی و به اشتراک گزاری نرم افزارهای مختلف اشاره کرد، با این حال به نظر می رسد HomeHub موفق ترین محصول مایکروسافت در این زمینه باشد. چنان که خبرگزاری ZDNet عنوان کرده است این شرکت در حال استخدام یک تیم ویژه برای رسیدگی به این ویژگی است.

homehubui_concept

قابلیت به اشتراک گذاری قرارهای ملاقات، نرم افزارها و سایر داده ها بر روی رایانه شخصی بدون نیاز به ورود به حساب کاربری، برخی از کاربردهای ویژگی HomeHub خواهد بود. به این ترتیب کاربران رایانه های شخصی نیز تجربه ای همانند کاربران Home گوگل و Echo آمازون را خواهند داشت، البته دستیار صوتی Cortana در این هدف تأثیر به سزایی خواهد داشت. از سوی دیگر این شرکت در نظر دارد از تجهیزات آشپزخانه جدید نیز پشتیبانی نماید و به این ترتیب در این بخش همانند Echo آمازون عمل خواهند کرد.

لازم به ذکر است دستیار صوتی Cortana هسته مرکزی HomeHub را تشکیل می دهد، البته کاربران اندروید و iOS نیز از این ویژگی ها بی نصیب نخواهند ماند.

در نهایت باید گفت با وجود آن که شرکت مایکروسافت تجربه چندانی در زمینه فناوری های خانه هوشمند ندارد و مهم ترین فعالیت های این شرکت در تاکنون تنها به ارائه دستیار صوتی Cortana بر روی کنسول Xbox One منتهی می شود، اما ممکن است در ادامه و با حضور قدرتمند HomeHub بتوانیم رقیب بسیار قدرتمندی را برای محصولات گوگل و آمازون تجربه کنیم. البته بدون شک تا آن زمان شرکت اپل نیز از برنامه های خود برای ورود به دنیای خانه های هوشمند رونمایی کرده است، بنابراین رقابت همزمان چهار شرکت بزرگ و معتبر دنیای فناوری در این بخش می تواند بر جذابیت های این صنعت بیش از پیش بیافزاید.

مطالب دیگر

تولید تلفن های همراه iPhone در کشور هند

سرانجام خبری که بسیاری از طرفداران محصولات شرکت اپل منتظر آن بودند به صورت رسمی …