خانه » خبر » شرکت HMD به صورت رسمی مالک بخش تلفن های همراه نوکیا شد

شرکت HMD به صورت رسمی مالک بخش تلفن های همراه نوکیا شد

شرکت HMD Global Oy سرانجام از امروز به صورت رسمی خانه جدید تلفن های همراه و تبلت های نوکیا به شمار می رود. گفتنی است مدت زمان این قرارداد ۱۰ سال خواهد بود و حوزه آن نیز تمام بازارهای بین المللی را شامل می شود.

لازم به ذکر است شرکت نوکیا، هیچ سهامی در شرکت HMD ندارد. البته شرکت HMD یک شرکت فنلاندی به شمار می رود و شرکت نوکیا یک نماینده در هیئت مدیره این شرکت خواهد داشت. از سوی دیگر شرکت FIH Mobile که از زیر مجموعه های شرکت Foxconn به شمار می رود، وظیفه تولید تلفن های همراه ساده نوکیا را برعهده خواهد داشت.

از این رو شرکت HMD می تواند بر روی تلفن های همراه اندرویدی تمرکز کند. وب سایت nokia.com/phones نیز که توسط شرکت HMD اداره می شود عنوان کرده است در سال ۲۰۱۷ میلادی تلفن های همراه جدیدی را ارائه خواهد شد. گفتنی است کاربران می توانند با ثبت ایمیل خود در این وب سایت از آخرین خبرهای این شرکت اطلاع پیدا کنند.

این وب سایت هم اکنون برخی تلفن های همراه شرکت نوکیا را فهرست کرده است، که پیش تر توسط مایکروسافت طراحی شده بودند و انتظار می رود به زودی شاهد حضور محصولات شرکت Foxconn در این وب سایت باشیم.

در ادامه برخی مدیران ارشد شرکت HMD را مرور خواهیم کرد.

رئیس : Florian Seiche مؤسس پیشین بخش تلفن های همراه شرکت HTC

مدیر عامل : Arto Nummela نایب رئیس سابق بخش Microsoft MObile Devices Sales (EMEA)

مدیر ارشد محصولات : Juho Sarvikas مسئول معرفی تلفن های همراه ویندوزی نوکیا به اپراتورهای مخابراتی آمریکا

در نهایت باید گفت سایر کارکنان این شرکت نیز سابقه حضور در شرکت های نوکیا، مایکروسافت، HTC، Sony Ericsson و سایر شرکت های مرتبط با تلفن های همراه را داشته اند.

مطالب دیگر

تولید تلفن های همراه iPhone در کشور هند

سرانجام خبری که بسیاری از طرفداران محصولات شرکت اپل منتظر آن بودند به صورت رسمی …