خانه » خبر » اخبار » انتشار نتیجه ارزیابی عملکرد چیپ ست اسنپ دراگون ۸۳۵

انتشار نتیجه ارزیابی عملکرد چیپ ست اسنپ دراگون ۸۳۵

شرکت کولکام ماه گذشته به جدیدترین چیپ ست پرچم دار خود موسوم به اسنپ دراگون ۸۳۵ اشاره کرد، با این حال این شرکت از ذکر جزئیات این چیپ ست خودداری کرده است و صرفاً به ذکر این نکته که این چیپ ست بر اساس فناوری ۱۰ نانومتری و با کمک شرکت سامسونگ طراحی شده است و از فناوری QuickCharge 4.0 پشتیبانی می کند، بسنده کرده است. با این حال GFXBench موفق شده است نتایج سنجش ارزیابی عملکرد این چیپ ست را بر روی فضای مجازی منتشر کند.

بر این اساس، چیپ ست اسنپ دراگون ۸۳۵ از پردازنده هشت هسته ای ۲.۲ گیگاهرتزی تشکیل شده است، این امر در حالی است که پرچم دار کنونی شرکت کوالکام چیپ ست اسنپ دراگون ۸۲۱ از پردازنده های چهار هسته ای ( دو هسته ۲.۳۵ گیگاهرتزی و دو هسته ۲.۲ گیگاهرتزی ) تشکیل شده است، بنابراین انتظار می رود عملکرد چیپ ست آینده  این شرکت که از هشت هسته Kryo بهره می برد، فوق العاده باشد.

1

علاوه بر پردازنده، پردازنده گرافیکی این چیپ ست نیز با بهبود قابل توجهی روبرو شده است. این محصول از پردازنده گرافیکی Adreno 540 بهره می برد که از تمامی پردازنده های گرافیکی تلفن های اندرویدی بازار و همچنین تلفن همراه iPhone 7 Plus قدرتمندتر است. البته تنها نتیجه آزمون offscreen که بر روی وضوح ۱۰۸۰p انجام شده است، منتشر شده است، بنابراین ممکن است نتیجه onscreen آن کمی متفاوت باشد.

2

در نهایت باید گفت چیپ ست اسنپ دراگون ۸۳۵ همچنان در نخستین مراحل توسعه خود قرار دارد و این نتایج بیانگر عملکرد نسخه نهایی این چیپ ست نیست. با این حال این آزمون ها چشم انداز مناسبی از نسخه نهایی آن که در بهار آینده وارد بازار می شود ارائه می کند.

مطالب دیگر

CES 2017: کروم بوک Chromebook Flip C302CA، تعریف دوباره کروم بوک ها

روز به روز بر محبوبیت کروم بوک ها افزوده می شود و شرکت ایسوس نیز …