خانه » خبر » ارائه سیستم عامل اندروید ۷.۱.۱ از سوی گوگل

ارائه سیستم عامل اندروید ۷.۱.۱ از سوی گوگل

ماه گذشته یکی از اپراتورهای مخابراتی استرالیا به انتشار سیستم عامل اندروید ۷.۱.۱ از سوی گوگل اشاره کرده بود و عنوان کرد این به روز رسانی به زودی در دسترس کاربران تلفن های همراه Pixel و Nexus قرار خواهد گرفت. حال ساعاتی پیش شرکت گوگل factory images و فایل های OTA این به روز رسانی را ارائه کرده است. البته پیش از این به روز رسانی اندروید ۷.۱.۱ برای تلفن های همراه Android One منتشر شده بود.

انتظار می رود در روزهای آینده تمام تلفن های همراه پشتیبانی شده توسط گوگل این به روز رسانی را به صورت OTA دریافت کنند، با این حال برای دریافت سریع تر آن می توانید factory images یا فایل های OTA آن را به صورت دستی دریافت کنید. اگرچه چنانچه به نحوه نصب به روز رسانی های اندروید به صورت دستی آشنایی ندارید بهتر است منتظر بمانید تا آن را به صورت OTA دریافت کنید.

factory images  و OTA zip files به روز رسانی اندروید ۷.۱.۱ برای تلفن های همراه Pixel،Pixel XL، Nexus 6P و Nexus 5X به همراه تبلت های Pixel C  و Nexus 9 و همچنین Nexus Player ارائه شده است. با این حال ارائه آن برای تلفن همراه Nexus 6 همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد. هم اکنون این تلفن همراه به روز سانی های مبتنی بر اندروید ۷.۰ را دریافت می کند.

گفتنی است به روز رسانی اندروید ۷.۱.۱ شامل بسته امنیتی ماه دسامبر گوگل نیز می شود. این به روز رسانی با شماره NMF26O برای تلفن های همراه Pixel  و  Pixel XL، با شماره NMF26H برای تبلت Pixel C، با شماره NMF26F برای تلفن های همراه Nexus 6P و  Nexus 5Xو تبلت Nexus 9 و در نهایت با شماره NMF26J برای Nexus Player در دسترس است.

نکته قابل تأمل در ارتباط با این به روزرسانی پایین تر بودن شماره build آن نسبت به نسخه نهایی Developer Preview اندروید ۷.۱.۱ است که ماه گذشته منتشر شد. بنابراین چنانچه شما از آن نسخه استفاده می کنید، فعلاً نمی توانید نسخه نهایی اندروید ۷.۱.۱ را تجربه کنید. البته انتظار می رود شرکت گوگل به زودی به روزرسانی دیگری را در اختیار کاربران برنامه Android Beta program قرار دهد.

در نهایت باید گفت انتظار می رود تلفن های همراه Pixel  و  Pixel XLدر این به روز رسانی به ویژگی های double-tap to wake و lift to check notifications مجهز شوند، با این حال این ویژگی ها در این به روز رسانی هنوز تأیید نشده است.

مطالب دیگر

تولید تلفن های همراه iPhone در کشور هند

سرانجام خبری که بسیاری از طرفداران محصولات شرکت اپل منتظر آن بودند به صورت رسمی …