خانه » تیتر یک » Galaxy Note 7 به تاریخ پیوست

Galaxy Note 7 به تاریخ پیوست

سانجام شرکت سامسونگ در یک اقدام غافلگیرانه عنوان کرد تولید تلفن همراه حادثه ساز Galaxy Note 7 را برای همیشه متوقف کرده است.

این تصمیم پس از آن اعلام شد که از کاربران خواسته شده بود تلفن های همراه خود را خاموش کنند و همچنین به اپراتورهای مخابراتی و فروشگاه ها گفته شده بود، فروش این محصولات و همچنین تعویض آن ها با نسخه ایمن را متوقف کنند.

در بیانیه این شرکت آمده است: ما همچنان برای رفع مشکلات این تلفن همراه تلاش خواهیم کرد و ارتباط نزدیکی با رگلاتوری ها و دیگر سازمان های نظارتی برای بهبود شرایط خواهیم داشت.

گفتنی است تصمیم برای پایان دادن به تولید تلفن همراه Galaxy Note 7 پس از گذشت چند هفته پر حاشیه برای سامسونگ اتخاذ شده است. در اگوست گذشته بود که پس از بازخورد مثبت بسیاری از کارشناسان، نخستین حادثه آتش سوزی این تلفن همراه رخ داد و پس از آن تصاویر آتش گرفتن و منفجر شدن این تلفن همراه در سراسر فضای مجازی منتشر شد.

پس از رخ دادن ۳۵ حادثه مختلف، شرکت سامسونگ یک فراخوان عمومی را برای بازگشت تلفن های همراه Galaxy Note 7 منتشر کرد و بسیاری از خطوط هواپیمایی و فرودگاه ها نیز استفاده از این محصول را در پروازهای خود ممنوع کردند.

با وجود آن که سامسونگ تمام تلاش خود را برای برطرف کردن مشکلات انجام داد و ضمن تعویض محصولات پر خطر، تلفن های همراهی ایمن را با باتری های به روز شده در اختیار کاربران قرار داد. علاوه بر آن این شرکت به کاربرانی که همچنان از تلفن های همراه قدیمی استفاده می کردند نیز توصیه کرد باتری محصول خود را از ۶۰ درصد بیشتر شارژ نکنند.

پس از ارائه تلفن های همراه ایمن به بازار شرکت سامسونگ تصور کرد شرایط آرام شده است، اما تلفن های همراه ایمن این شرکت نیز از حادثه های آتش سوزی در امان نبودند. نخستین حادثه تلفن های همراه تعویضی در پرواز شماره ۹۴۴ خطوط هوایی Southwest رخ داد. این هواپیما از لوئیس ویل به سمت بالتیمور در حال پرواز بود که یک تلفن همراه Galaxy Note 7 که به تازگی تعویض شده بود، دچار آتش سوزی شد. پس از آن دیگر کاربران نیز از آتش گرفتن تلفن های همراه تعویضی خود خبر دادند.

حوادث بالا در نهایت باعث شد شرکت سامسونگ تلفن همراه Galaxy Note 7 را به تاریخ بسپارد. هر چند بسیاری از افراد اعتقاد دارند سامسونگ باید پیش از این روند تولید این محصول را متوقف می کرد.

در نهایت باید دید شرکت سامسونگ چگونه تلفن های همراه باقی مانده بازار را جمع آوری خواهد کرد و چه راهکاری برای پرداخت پول به مشتریان یا ارائه یک تلفن همراه دیگر به آن ها اتخاذ خواهد کرد و از سوی دیگر تکلیف کاربرانی که پیش از این تلفن همراه Galaxy Note 7 را پیش خرید کرده بودند چه خواهد شد.

مطالب دیگر

معرفی تبلت Yoga A12 از سوی لنوو

شرکت لنوو سال گذشته با معرفی تبلت Yoga Book، چشم طرفداران دنیای فناوری را به …