خانه » تیتر یک » ویندوز ۱۰ بر روی ۴۰۰ میلیون دستگاه
gsmarena_001

ویندوز ۱۰ بر روی ۴۰۰ میلیون دستگاه

شرکت مایکروسافت عنوان کرد هم اکنون ۴۰۰ میلیون دستگاه مختلف به آخرین سیستم عامل این شرکت ویندوز ۱۰ مجهز شده اند. پس از عدم موفقیت ویندوز ۸ و ۸.۱ و رابط کاربری Metro آن، مایکروسافت ضمن حفظ این رابط کاربری افزودن سرعت و کارایی ویندوز ۷ ، سیستم عامل جدید خود را به کاربران ارائه کرد و حال پس از گذشت یک سال از عرضه ویندوز ۱۰ این سیستم عامل توانسته به موفقیت مناسبی دست یابد.

البته برنامه مایکروسافت به منظور ارائه این سیستم عامل به صورت یک به روز رسانی رایگان در این موفقیت بسیار تأثیرگذار بوده است. آن چنان که دو هفته پیش از اتمام این برنامه مایکروسافت عنوان کرد تعداد دستگاه های مجهز به سیستم عامل ویندوز ۱۰ از مرز ۳۵۰ میلیون گذشته است. گفتنی است بر اساس برنامه یک ساله مایکروسافت تمام کاربران نسخه های قانونی سیستم عامل های ویندوز ۷، ۸ و ۸.۱ این شرکت می توانستند به صورت رایگان به ویندوز ۱۰ مهاجرت کنند.

لازم به ذکر است عنوان دستگاه های فعال به تمام وسیله های الکترونیکی فعال در ۲۸ روز گذشته اشاره دارد که به ویندوز ۱۰ مجهز شده اند. این دستگاه ها شامل رایانه ها، تلفن های همراه، کنسول Xbox One، Surface Hubs و Hololens می شود.

البته از آنجایی که برنامه به روز رسانی رایگان به اتمام رسیده ، روند مهاجرت به سیستم عامل جدید مایکروسافت نیز کاهش یافته است و هم اکنون تنها کسانی به استفاده از سیستم عامل جدید علاقه نشان می دهند که دستگاه جدیدی را سفارش داده اند. با این حال، مایکروسافت امیدوار است روزی به رکورد ۱ میلیون دستگاه فعال برسد که با توجه به شرایط کنونی کمی آرمان گرایانه به نظر می رسد. با این وجود آن ها ضمن اطلاع از دشواری شرایط زمان خاصی را برای دست یابی به این هدف تعیین نکرده اند.

مطالب دیگر

mswindows1_2040.0.0

Windows 10 Cloud سلاح مایکروسافت برای مقابله با Chrome OS

در سال های گذشته شرکت مایکروسافت تلاش بسیار زیادی به منظور جلوگیری از افزایش محبوبیت …