خانه » راه‌حل » راه‌حل » حصول اطمینان از آخرین نسخه ویندوز ۱۰

حصول اطمینان از آخرین نسخه ویندوز ۱۰

مایکروسافت دائماً نسخه پیش نمایش ویندوز ۱۰ خود را به روز رسانی و اشکالات آن را برطرف می کند. نسخه ابتدایی ویندوز ۱۰، ۱ اکتبر در دسترس عموم قرار گرفت و از آن پس مایکروسافت به ترتیب نسخه های Build 9860 و Build 9879 ویندوز ۱۰ را منتشر کرده است.

پس از فاجعه ی ویندوز ۸ مایکروسافت فشار زیادی را برای ارائه بهترین سیستم عامل ممکن بر روی خود احساس می کند، از این رو این بار از ابتدای کار با در نظر گرفتن نیازهای مشتریان و رفع مشکلات سیستم عامل خود سعی دارد اشتباهات گذشته را تکرار نکند. هدف مایکروسافت از این کار تشویق کاربران به نصب و استفاده از سیستم عامل ویندوز ۱۰ است تا با کمک نظرات کاربران مسیر صحیحی را برای توسعه سیستم عامل خود طراحی کند. استفاده از نسخه های به روز شده نیز باعث می شود نظرات کاربران به روز و مرتبط با برنامه های مایکروسافت باشد.

Windows-10-Download-ISO-64-bit-Free-1024x570

حال برای استفاده از آخرین نسخه ویندوز ۱۰ بایستی نخست این سیستم عامل را از وب سایت مایکروسافت دریافت کنید و از طریق DVD یا USB آن را نصب کنید. پس از آن برای مشاهده نسخه ویندوز ۱۰ خود بایستی وارد بخش PC settings شوید و از طریق تنظیمات Update and recovery و گزینه Preview builds و Check now نسخه سیستم عامل خود را بررسی کنید. بدین ترتیب ویندوز در دسترس بودن نسخه جدید را بررسی خواهد کرد و در صورت ارائه نسخه جدیدتر می توانید با کلیک بر روی گزینه Download now نسخه جدید را دریافت و نصب کنید. پس از این فرایند سیستم عامل بایستی مجدداً اجرا شود، پس از بالا آمدن مجدد ویندوز، نسخه جدید سیستم عامل ویندوز ۱۰ در دسترس خواهد بود.

previewbuilds

در قسمت پایین و سمت راست صفحه دسکتاپ نیز نسخه ویندوز ۱۰ درج شده است. در حال حاضر آخرین نسخه ویندوز ۱۰، build 9879 است و در صوت ارائه نسخه های جدیدتر و طی کردن فرایند فوق این عدد نیز بایستی بالاتر رود.

حال می توانید به آزمودن قسمت های مختلف ویندوز خود بپردازید و در صورت ایجاد اشکال آن را به مایکروسافت اطلاع دهید؛ برای مثال، مایکروسافت اعلام کرده است در نسخه جدید بخش OneDrive با مشکلاتی مواجه است که در نسخه های بعدی رفع خواهد شد.

برای ارائه بازخور به مایکروسافت می توانید از طریق منوی استارت و بخش Windows Feedback، بازخور و نظرات خود را در مورد بخش های مختلف ویندوز به مایکروسافت اعلام کنید.

واضح است که مایکروسافت برنامه های خاص خود را برای نسخه نهایی ویندوز ۱۰ دنبال می کند با این حال این شرکت شدیداً به بازخورهای ارائه شده از سوی کاربران خود اهمیت می دهد به عبارت دیگر آینده ویندوز ۱۰ در دستان کاربران قرار دارد.

مطالب دیگر

SHAREit سریع ترین وسیله انتقال در دیوایس های هوشمند

یکی از مشکلات بزرگ کاربران در عصر حاظر به اشتراک گذاری اطلاعات ما بین دستگاه …