خانه » ابزارهای هوشمند » چگونه دستگاه اپل خود را برای مهاجرت به IOS 8 آماده کنیم

چگونه دستگاه اپل خود را برای مهاجرت به IOS 8 آماده کنیم

اپل برای انتشار آخرین نسخه از سیستم عامل همراه خود در چند هفته آینده آماده می شود. این مطلب راهکارهایی را ارائه می دهد که خود را برای دریافت این به روز رسانی آماده سازید.

در کنفرانس توسعه دهندگان چهانی اپل که در ماه ژوئن برگزار شد، این شرکت از انتشار هشتمین به روز رسانی عمده سیستم عامل خود خبر داد. این نسخه از دستیار صوتی سیری هوشمندتر، برنامه جدیدی برای حفظ سلامت کاربران، بخش اعلانات notifications از نو طراحی شده و سایر موارد بهره مند است.
این مطلب در نظر دارد تا شما را به بهترین نحو ممکن برای مهاجرتی آسان از IOS7 به IOS8 آماده سازد.

آگاهی از سازگاری دستگاه با IOS 8

سیستم عامل جدید اپل روی تمامی دستگاه هایی که از IOS7  پشتیبانی می کنند، نصب نمی شود و اگر  از نسخه اولیه IPad یا IPone4 استفاده می کنید، در صورتی که بخواهید از سیستم عامل جدید استفاده کنید باید به فکر خرید مدل های بالاتر باشید و این مدل ها توسط IOS8 پشتیبانی نمی شوند. تصویر زیر دستگاه هایی را که توانایی نصب آخرین سیستم عامل اپل را دارند را نشان می دهد.

ios 8

فضای مناسب برای نصب سیستم عامل IOS8

در صورتی که توسط خود دستگاه به نصب سیستم عاملIOS7 می پرداختید با توجه به مدل آن حجمی در حدود ۷۰۰مگابایت را اشغال می کرد اما کاربران باید برای نصب بدون مشکل آن، حداقل حجمی معادل ۳ گیگابایت فضای آزاد را در اختیار آن قرار می دادند. انتظار می رود برای نصب IOS8 نیز به چنین فضایی نیاز باشد، از این رو برای استفاده از آن باید مقداری از حافظه خود را آزاد نمایید. پاک کردن نرم‌افزار های غیر کاربردی، انتقال اطلاعات به فضای ابری اپل یا گوگل و یا انتقال آن ها به رایانه می تواند راهکارهای مناسبی برای دست یابی به فضای آزاد باشد.

storage

به روز رسانی IOS7

شاید عبارت فوق کمی عجیب به نظر برسد اما طبق اظهارات شرکت اپل برای استفاده از IOS8، دستگاه بایستی تمامی به روز رسانی های IOS7 را دریافت نموده باشد. نکته دیگری که بایستی مدنظر قرار داد آن است که برای حصول اطمینان از عملکرد برنامه‌های نصب شده بر روی دستگاه در IOS8، هرگونه نسخه های بالاتری که پیش از انتشار IOS8 ارائه می شود را بایستی به روز رسانی کرد.

ایجاد نسخه پشتیبان از اطلاعات

عبارت فوق یک عملیات عمومی برای به روز رسانی سیستم عامل های مختلف است. هرچند، احتمال آن که در فرآیند به روز رسانی خطایی صورت گیرد وجود دارد.

backup

دو روش عمده برای تهیه نسخه پشتیبان وجود دارد. اولین آن استفاده از نرم افزار ITunes است که به تهیه نسخه پشتیبان بر روی رایانه می پردازد و دومین راهکار ایجاد نسخه پشتیبان در فضای ابری iCloud است.
در کلام آخر بایستی گفت، بروز خطا به هنگام عرضه نسخه جدید سیستم عامل ها امری فراگیر است، همانطور که IOS7 کاهش عملکرد باتری ها را در iPhone 4 به همراه داشت. ما همه طرفدار نسخه های جدید هستیم اما بهتر است قبل از انجام فرایند به روز رسانی چند هفته ای صبر کنیم تا اشکالات آن به طور کامل بر طرف شوند به خصوص صاحبان مدل های قدیمی تر مانند iPhone 4S یا iPad 2.

مطالب دیگر

SHAREit سریع ترین وسیله انتقال در دیوایس های هوشمند

یکی از مشکلات بزرگ کاربران در عصر حاظر به اشتراک گذاری اطلاعات ما بین دستگاه …