خانه » تیتر یک » با Your Uninstaller ویندوز را جوان نگه دارید

با Your Uninstaller ویندوز را جوان نگه دارید

در این مقاله سعی داریم نحوه استفاده از نرم‌افزار Your Uninstaller را شرح دهیم. این نرم‌افزار به شما کمک می‌کند برنامه‌های نصب شده را به صورت کامل حذف کنید و همیشه ویندوز خود را سرحال نگاه دارید. در نسخه جدید این نرم‌افزار که ورژن ۷ است قابلیت‌های سودمندی تعبیه شده که در ادامه به شرح هر یک می‌پردازیم.
اما این نرم‌افزار چگونه به سرحال ماندن ویندوز کمک می‌کند؟
هنگامی که یک برنامه را نصب می‌کنیم تعدادی فایل در پوشه‌های سیستمی ویندوز و تعدادی هم کلیدهای ریجستری ذخیره می‌شوند. ریجستری ویندوز منبع دستورات ویندوز است و هربرنامه برای اجرا باید در این گذرگاه مجوز و شناسه داشته باشد. تمام نرم‌افزارها برای اینکه در ویندوز اجرا شوند تعدادی از کلیدها را در ریجستری ذخیره می‌کنند.
حال با نصب نرم افزارهای گوناگون و پاک کردن آن‌ها این فایل‌های ریجستری در ویندوز باقی می‌مانند و باعث کند شدن ویندوز می‌شوند.
در ویندوز نرم‌افزارها به صورت کامل Uninstall نمی‌شوند و این کلیدهای ریجستری مانند زباله‌هایی که در شهر هستند در ویندوز باقی می‌مانند و باعث کند شدن ویندوز می‌شوند.
برنامه Your Uninstaller با استفاده از جستجوی هوشمند این کلیدهای ریجستری را نیز پاک کرده و ویندوز را همیشه سرحال نگاه می‌دارد.
با یک جستجوی ساده می‌توانید برنامه را پیدا کنید وقتی برنامه را نصب و فعال کردید آن را اجرا کنید.در صفحه باز شده گزینه های مختلفی وجود دارد که در اینجا به شرح هر یک می پردازیم.
۱. Uninstall: این گزینه اصلی‌ترین گزینه در این نرم‌افزار است و لیست برنامه‌هایی که نصب کردید را مشاهده می‌کنید. با انتخاب این گزینه می‌توانید نرم‌افزار مورد نظر خود را از روی سیستم به طور کامل پاک کنید.
۲. Startup Manager: بخش مهم دیگر این نرم‌افزار است که با غیر فعال کردن اجرای نرم افزارهای غیر ضروری در هنگام بالا آمدن ویندوز باعث افزایش چشمگیر سرعت ویندوز می‌شود. این کار با استفاده از Task Manager ویندوز هم قابل اجراست ولی در این نرم‌افزار با کیفیت بهتری می‌توان این کار را انجام داد.
۳. Disk Cleaner: به شما کمک می‌کند فایل‌های غیر ضروری را در ویندوز پیدا کنید و با پاک کردن آن‌ها فضای آزاد را در اختیار بگیرید. با انجام این عمل فایل‌ها به سطل زباله ویندوز منتقل می‌شوند و از آنجا فایل‌ها به صورت کامل پاک می‌شوند.
۴. Start Menu: در این بخش هم می‌توانید مدیریتی روی فایل‌های منوی استارت داشته باشید که بیشتر در ویندوز ۷ و XP کاربرد دارد.
۵. Trace Eraser: این گزینه کمک می‌کند تا فایل‌های تاریخچه، کش، تولبارها و … در اینترنت اکسپلورر را مدیریت کنید.
۶. File Shredder: بخش دیگر مهم و پرکاربرد این نرم‌افزار همین بخش است. این گزینه به شما کمک می‌کند تا فایل‌ها به صورتی از روی سیستم حذف شوند که دیگر قابل بازگردانی نباشند.
۷. Windows Tools: همان گزینه های Administrative Tools در کنترل پنل است که در ادامه به توضیح آن‌ها می‌پردازیم.
۸. Advance Uninstall: در این بخش می‌توانید تمام نرم‌افزارهایی که از Installer ویندوز برای نصب استفاده کرده‌اند مشاهده کنید و هر یک را که خواستید Uninstall کنید.
۹. Quick Uninstall: این گزینه به صورت اتوماتیک پاکسازی برنامه را انجام می دهد.
۱۰. Auto Fix: این گزینه به صورت خودکار نرم‌افزارهایی که ناقص نصب شده‌اند را پیدا و فایل‌های غیرضروری را حذف می‌کند.
۱۱. Empty Gone: این گزینه کمک می‌کند تا پوشه‌های خالی و همینطور میانبرهای اضافی و غیرقابل استفاده را پاک کنید.
۱۲. Search: اگر برنامه‌ای را نصب کرده‌اید ولی در لیست مشاهده نمی‌کنید با این گزینه می‌توانید به جستجوی آن بپردازید.
۱۳. Refresh: لیست برنامه‌های نصب شده را تازه می‌کند.
Your Uninstaller
اما شیوه Uninstall کردن یک برنامه
روی برنامه مورد نظر خود کلیک کنید تا مشخص شود. حال روی گزینه Uninstall کلیک کنید.

Your Uninstaller

در پنجره باز شده گزینه‌های مختلفی وجود دارد که هر یک را توضیح می‌دهیم.
Your Uninstaller

۱. Buil-in Mode: همان Uninstall خود نرم‌افزار است که به شیوه ویندوز پاک می‌شود و کلیدهای ریجستری را باقی می‌گذارد.

۲.Safe Mode: این گزینه تمامی موارد گزینه های قبلی را داراست و همینطور ریجستری و مسیر نصب را برای فایل‌های مربوط به نرم‌افزار اسکن و آن‌ها را پاک می‌کند.این مرحله نسبت به مراحل بعدی سریع‌تر است ولی در سطح پایین‌تری صورت می‌پذیرد.
۳.Normal Mode: این گزینه هم تمامی موارد گزینه بالا را دارد ولی بجای یک جستجوی ساده از یک جستجوی گسترده استفاده می‌کند و تقریباً تمامی فایل‌های مربوط به نرم‌افزار را پاک می‌کند. به دلیل اینکه جستجو با گستردگی صورت می‌گیرد سرعت آن کمتر است. توصیه می‌شود از این گزینه برای Uninstall کردن برنامه‌ها استفاده کنید.
۴.Suoer Mode: این گزینه تمامی موارد گزینه قبل را داراست ولی این بار یک جستجوی کامل در تمام ویندوز صورت می‌گیرد و تمامی ردپاهای نرم‌افزار دنبال می‌شود و این اطمینان حاصل می‌شود که هیچ ردی از نرم‌افزار در ویندوز باقی نخواهد ماند.

پس از انتخاب گزینه مورد نظر روی Next کلیک کنید تا عملیات پاکسازی آغاز شود.
در این حالت ابتدا برنامه با Uninstaller ویندوز پاک می‌شود و در ادامه نرم افزارYour Uninstaller فایل‌های اضافی را پاک می‌کند. در پایان هم روی Finish کلیک کنید.

4

5

6

در بخش Windows Tools می‌توانید اطلاعات زیر دریافت کنید.

۱. نشان دهنده تمام کانکشن‌هایی که سیستم شما دریافت می‌کند و یا از آن خارج می‌شود.
۲.یکپارچه سازی دیسک سخت که توصیه می‌شود در فواصل منظم این کار را انجام دهید.
۳. بخش حریم خصوصی کاربر و پیکربندی سیستم
۴. اطلاعاتی کامل مربوط به اتصال های اینترنتی شما را در اختیار می‌گذارد.
۵.کیبورد مجازی
۶. مرکز امنیت ویندوز
۷.سرویس های در حال اجرا را مدیریت می‌کند.
۸.پوشه‌های به اشتراک گذاشته شده را از جنبه‌های مختلف مدیریت می‌کند.
۹. بخش اطلاعات سیستم است که برای اطلاع از سخت‌افزارهای موجود در دستگاه و اطلاع از ورژن درایورهای آن‌ها بسیار پرکاربرد است. برای اطلاع از سخت افزارهای سیستم خود وارد این بخش شوید و روی گزینه Components کلیک کنید.
۱۰. مشخصات سیستم را تغییر می‌دهد. (مثل نام سیستم)
Your Uninstaller

مطالب دیگر

انتشار اندروید ۷.۰ برای تلفن های همراه P9 و Mate 8 از سوی هواوی

در هفته گذشته شرکت هواوی از برنامه های خود برای عرضه به روز رسانی اندروید …

۳ دیدگاه‌ها

  1. ببخشید یک سوال برایم پیش امده که نمی دونم تو کدوم بخش باید بپرسم.خیلی ها میگن ویندوز۸ خوب نیست چون همه بازی هارا پشتیبانی نمی کند واز این حرف ها .لپ تاپی راهم که بگیرم رو خودش ویندوز۸.۱نصبه.میشه روش۷ هم نصب.یا چاره ای دیگه ای هم هست؟